close

drape

Drape

Drape Öğrenme Süreci

Son yıllarda drapeli giysilerin yapılışlarını merak etmekteydim. Drapaj ile ilgili pek çok konuyu özümsemiştim. Fakat  drape teknikleri ile ilgili bazı noktalarda kendimi yetersiz bulmaktaydım.

“I. Uluslararası Antalya Moda ve Tekstil Tasarım Bienali” de Sayın Vural Gökçaylı ile tanışma fırsatını buldum. Sanat eseri değerindeki çalışmalarını hayran kaldım. Akabinde haftada bir gün olmak üzere  Vural Gükçaylı’nın atölyesinde 4,5 ay süresince staj yaptım. Öğrenmenin ne sınırı ne de yaşı olmadığını bir kez daha anladım. Burada öğrendiklerimi evde günlerce uğraşarak tekrar ettim.  Yaparken zorlandığım noktalarda atölyede çalışan arkadaşlardan sürekli destek aldım. Giysileri zevkle uyguluyor, sonucun başarılı olduğunu görmek benim bir sonraki modele daha çok istekle başlamama sebep olmaktaydı. Derste öğrencilerimle birlikte tekrar etme imkanımın olması benim bu konuda uzmanlaşmama sebep oldu.

Bana bu fırsatı tanıyan modacı, drapenin duayeni Vural Gökçaylı ve ekibine teşekkür eder, kendisine uzun ömürler dilerim.

Vural GÖKÇAYLI \ Semiye BOTTAN
Vural GÖKÇAYLI – Semiye BOTTAN
Drapaj \ Drape
Drapaj \ Drape

 

Devamı...
WhatsApp chat