close

trend

İletişimÖneri

İMA KÜTÜPHANE

İMA- kütüphane
İMA- kütüphane

 

İMA- kütüphane
İMA- kütüphane

İMA- kütüphane
İMA- kütüphane

İMA Kütüphane Birimi, 6000 yayına ulaşan koleksiyonu ile Türkiye’nin en kapsamlı ilk moda kütüphanesidir. Moda alanında nicelik ve nitelik olarak önemli bir eksiği tamamlamak üzere 2008 yılında kuruldu.

İMA eğitim felsefesinde, öğrencilerin kişisel araştırma ve öğrenme metodlarını etkin kullanımı hedeflenir. Bu doğrultuda İMA kütüphanesi, tekstil ve moda endüstrisinin ihtiyaç duyduğu; moda ve moda tasarımcıları, moda tarihi, kalıp, dikiş, moda yönetimi ve pazarlaması, moda fotoğrafçılığı, çizim ve tasarım, portfolyo teknikleri, sanat, sanat tarihi, yönetim bilimleri, kültür ve kültürel çalışmalar gibi alanlara dokunan kapsamlı kaynakları bünyesinde bulundurur.

Moda Profesyonellerinin ve sektörün kullanımına açık olan kütüphanede, 5739 kitap, 55 belirli aralıklarla çıkan dergi, 452 çoklu ortam materyali, 6 adet trend tahmin yayını ayrıca elektronik dergi ve veritabanlarını kapsayan koleksiyona sahip olan kütüphanede yayınlar, Dewey Ondalık Sınıflandırma sistemine göre konusal olarak düzenlendi.

Moda endüstrisinin güncel yayınları ve yeni eklenen yayınlar ile İMA kütüphanesinin koleksiyonu her geçen gün zenginleşmektedir.

Kütüphane ile ilgili soru ve önerileriniz için: library@ima-destek.com
Çevirimiçi kütüphane kataloğuna ulaşmak için: ( http://library.ima-destek.com )

TREND TAHMİN YAYINLARI

Moda tasarımı alanında en önemli kaynaklardan sayılan trend tahmin yayınları, 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren basılı ve elektronik formatta hazırlanan kaynaklardır.

Öğrenci, eğitmen ve sektörde çalışan tasarımcıların birçok konuda yararlandıkları Nelly Rodi ve WGSN, İMA Kütüphanesi’nde bulunan en önemli trend yayınlarıdır.
Nelly Rodi : Fransız kökenli bir yayın olan Nelly Rodi, renk, kumaş, desen, kadın hazır giyim, kadın koleksiyon, erkek, iç giyim ve ev dekorasyonu başlıkları altında yılda iki kez basılı formatta yayınlanır ve ileri sezonlar için moda öngörüsü vermeyi amaçlar. Geçmiş yıllara ait sayıları da İMA Kütüphanesi’nde incelenebilir.

WGSN : Tasarımı etkileyen trendleri tanımlamak ve yaymak için teknolojiden yararlanan ve internet üzerinden erişilen elektronik bir kaynaktır. İMA içindeki terminallerden erişilen kaynağa ait bilgi edinmek için www.wgsn.com adresini inceleyebilirsiniz.

WGSN Kullanım isteklerinizi library@ima-destek.com e-posta adresine ileterek randevu alabilirsiniz.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Yaz Dönemi

Pazartesi – Salı – Çarşamba – Perşembe – Cuma: 09:00-17:30 Cumartesi – Pazar: Kapalı

Kış Dönemi

Pazartesi – Perşembe: 09:00-20:00 Cuma: 09:00 – 17:30

Cumartesi: 10:00 – 18:00 Pazar: Kapalı

Kütüphane resmi tatillerde kapalıdır.

 

 

Devamı...
WhatsApp chat